TO zmieniło świat z Vintage Audio Shop

TO zmieniło świat to cykl spotkań organizowany przez Vintage Audio Shop i Chorzowskie Centrum Kultury w kinie Grajfka w Chorzowie.
Prezentujemy znane i mało znane urządzenia i nośniki, które wiązały się ze zmianami społecznymi, czasem wprowadzały technologiczną rewolucję, czasem tylko (lub aż) zmianę obyczajowości. Sięgamy do rewolucyjnych wydarzeń artystycznych związanych z wydaniem płyty winylowej czy video. Wszystko podane w formie fascynującej opowieści, z niuansami, smaczkami, anegdotami, połączone z prezentacją technicznych możliwości omawianych urządzeń, muzyką z oryginalnych analogowych nośników i odrestaurowanego przez nasz sklep sprzętu audio i video. 
Serdecznie zapraszamy.

FILM

Festiwal One Man Act 2018 i obchody 150 lecia miasta Chorzów z Vintage Audio Shop

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertów artystów Postman i Zagi w ramach tegorocznego chorzowskiego festiwalu One Man Act oraz koncertu kwartetu smyczkowego Altra Volte z okazji 150 lecia nadania praw miejskich Królewskiej Hucie - Chorzów. Vintage Audio Shop jest partnerem i współorganizatorem obu wydarzeń.

 

Tauron Life Festival Oświęcim 2018 z Vintage Audio Shop

Z dumą informujemy, iż tegoroczny Tauron Life Festiwal Oświęcim 2018 odbył się z naszym udziałem. Na potrzeby festiwalu i wydarzenia Punk Alive wymyśliliśmy i zrealizowaliśmy koncepcję mieszkania punka, anarchisty z lat 70 - 80 co umożliwiło wspaniałą zabawę młodszym uczestnikom oraz odświeżenie wspomnień gościom festiwalu średnim wieku. Nie zabrakło także oczywiście klasycznej ekspozycji naszego sklepu składającej się z wyjątkowych konstrukcji sprzętu audio z lat 60 i 70 takich marek jak Sansui, Tannoy,Sony oraz Nakamichi - furorę zrobił niewielki wydawało by się fragment dekoracji jakim był klasyczny piękny analogowy telefon Tesli z którym selfie i zdjęcia zrobiło sobie dziesiątki osób. Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za wspólnie z nami spędzony czas, ciekawe dyskusje oraz niezapomniane wrażenia z koncertów m.in Carlosa Santany.

Chorzów Vinyl Festival 2018 z Vintage Audio Shop

Drugi rok z rzędu jako Vintage Audio Shop współtworzyliśmy wyjątkową w skali kraju imprezę jaką jest chorzowski Vinyl Festival, który w tym roku trwał w dniach od 7 do 20 maja 2018. Festiwal w całości poświęcony muzyce i wydarzeniom związanym z historią i współczesnością analogowej płyty. Podczas 2 tygodni koncertów wystaw i imprez nasze instalacje audio i scenografie uświetniły takie wydarzenia jak m.in koncert Fish-a z Marillion, spotkanie muzyczne z okazji 150 lecia nadania praw miejskich Królewskiej Hucie (Chorzów), byliśmy także współorganizatorami wydarzenia Pink Floyd w Planetarium Śląskim na które przyszło w sumie ponad 1200 osób, a serwery sprzedaży biletów na wydarzenie uległy przeciążeniu. Tegoroczną wielka giełda płyt 19 maja 2018 poświęciliśmy tematowi sprzętu audio z lat 60, a także kwestii najpiękniejszych współczesnych wydań muzyki klasycznej na czarnych płytach, które od czasu uruchomienia naszego nowego sklepu w Chorzowie są także dostępne w naszej ofercie.

Vintage Audio Shop w Chorzowie

vintage audio shop

chorzów, ul.wolności 3

zapraszamy

Poznaj bliżej Vintage Audio Shop

Prezentujemy serię krótkich filmów opowiadających o naszej pasji do sprzętu audio z lat 60 i 70  oraz działalności Vintage Audio Shop.

W pierwszym odcinku Mirek opowiada o tym Czy słuchanie muzyki może być "magiczną" czynnością zmieniającą naszą codzienność i postrzeganie rzeczywistości? Czy potrzebujemy do tego wyjątkowych urządzeń? Przekonajcie się sami  :-)

W kolejnym filmie poniżej nasi goście wypowiadają się na temat miejsca, które stworzyliśmy. Kolejne filmy wkrótce ;-)

Serdecznie pozdrawiamy Łukasz i Mirek Vintage Audio Shop.

Płyta winylowa KC Nwokoye "Celebrate" z patronatem medialnym Vintage Audio Shop

KC NWOKOYE

Celebrate

Płyta winylowa 
KC Nwokoye "Celebrate" z patronatem medialnym Vintage Audio Shop.  

3 lutego 2018 roku podczas uroczystego koncertu w chorzowskiej Sztygarce, miała miejsce premiera nowej płyty artysty KC Nwokoye "Celebrate". Płyta dzięki wsparciu Miasta Chorzów i zaangażowaniu w projekt dyrektora wydziału kultury Rafała Zaremby została wydana również w formacie winylowym. Mieliśmy swój udział w tym pomyśle, na wydawnictwie znalazło się nasze logo, objęliśmy projekt patronatem medialnym, wiec tym bardziej cieszymy się z efektu podjętych działań.  Polecamy koncerty artysty w niezwykle eleganckiej oprawie oraz zachęcamy do zapoznania się z twórczością KC Nwokoye.
 W linku teledysk promujący nową płytę z pięknym utworem "Send Down The Rain" https://www.youtube.com/watch?v=5gJnF5H08Ws   

Ebay pisze o nas

Vintage Audio Shop

Zostaliśmy partnerem światowej kampanii wizerunkowej 
Seller Stories koncernu

Vintage Audio Shop partnerem światowej kampanii wizerunkowej Seller Stories 
koncernu Ebay ! 

Centrala firmy Ebay w USA przy współpracy z agencją Grayling Poland wytypowała naszą działalność do pokazania milionom użytkowników Ebay na całym świecie. 
Nasza historia została opublikowana na głównej stronie korporacyjnej amerykańskiej centrali koncernu eBay i w globalnej wersji serwisu eBay. 
Nie spodziewaliśmy się tak niesamowitego wyróżnienia naszej pasji. 
Dziękujemy i zachęcamy do zapoznania się z publikacją na stronach eBay.
Łukasz i Mirek Vintage Audio Shop

Podróż w świat brzmienia z lat 60

muzeum Vintage Audio Shop

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego

sklep online

Chorzów Vinyl Festiwal 2017

Chorzów Vinyl Festiwal 2017

Serdecznie zapraszamy na Chorzów Vinyl Festiwal - pierwszą tego typu i na taką skalę imprezę w Polsce.
13 maja podczas wielkiej giełdy płytowej pojawimy się ze sprzętem z Vintage Audio Shop.
Zapraszamy także na inne wydarzenia związane z tą imprezą - od 10 do 16 maja 2017 koncerty, prelekcje, wykłady, wystawy, prezentacje, giełda płyt, konkursy, spotkania z muzykami.
Więcej informacji na stronie organizatora
https://www.facebook.com/events/435948013418577/

Serdecznie zapraszamy

Record Store Day 2017 z Vintage Audio Shop

plakat RSD 201723 kwietnia bieżącego roku,  w niedzielę od godziny 11:00 w katowickim kinie Kosmos rozpocznie się tegoroczna śląska edycja RECORD STORE DAY 2017. Obchodzone na całym świecie święto wielbicieli płyt gramofonowych i niezależnych sklepów płytowych. 

Zobaczcie jak było rok temu na naszej stronie.

 

Tym razem na małej sali kinowej Solaris jako Vintage Audio Shop zaprezentujemy sprzęt audio japońskich producentów z lat 70, w tym największe i najmocniejsze amplitunery marek Sansui, Marantz i Sony.

Nie zabraknie także muzycznych wrażeń.

Podczas odsłuchu z czarnych płyt na zamkniętym pokazie zaprezentujemy wybrane fragmenty twórczości Boba Dylana i Leonarda Cohena.

 

Serdecznie zapraszamy

Audio vintage do filmu, reklamy, scenografii

Vintage film

 

W naszej ofercie posiadamy unikatowe modele urządzeń audio klasy hi-fi z całego świata. 

 

 

Jeżeli potrzebujesz sprawnego, grającego, odrestaurowanego sprzętu audio z lat 50, 60,70,80 do potrzeb produkcji filmowej czy klipu reklamowego, skontaktuj się z nami.

 

Zapewniamy konsultacje i  doradztwo w zakresie sprzętu audio z epoki ( wybór sprzetu z konkretnych lat pasujących do koncepcji danej sceny i ujęcia)  oraz współpracę na planie filmowym w zakresie dostarczenia i uruchomienia wybranego sprzetu audio. 

Zapraszamy do współpracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artyści o nas

Artyści O nas

Świetny aktor teatralny i filmowy związany na stałe z Teatrem Śląskim Dariusz Chojnacki wskazał Vintage Audio Shop  jako jedno z ważnych dla niego miejsc na mapie Śląska. Dziękujemy za wyróżnienie Darek  i serdecznie pozdrawiamy. 
Łukasz i Mirek z Vintage Audio Shop.  
Więcej przeczytacie w weekendowym magazynie Gazety Wyborczej pod poniższym adresem
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/5,35055,21441811.html?i=7   
Zachęcamy do lektury.

 

O nas w Gazecie Wyborczej

Napisała o nas gazeta wyborcza 

Na łamach Gazety Wyborczej Katowice 10 grudnia 2016 roku ukazał się artykuł na temat naszej działalności.
Artukuł dostępny na stronach Gazety Wyborczej pod adresem: 
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,21098060,w-katowicach-kochamy-piekne-brzmienie-z-czasow-gdy-sprzetu.html .

Przeczytaj

Vintage Audio Shop kolejny raz w NOSPR Katowice

NOSPR Katowice

Vintage Audio Shop po raz kolejny w NOSPR Katowice - tym razem zostaliśmy zaproszeni przez agencję koncertową DINKS Krzysztof Krot z okazji wydarzenia Osiecka MasterClass i NOWOsiecka ( O godz. 12. w NSOPR Katowice odbył się koncert Osiecka Masterclass.Usłyszeliśmy symfoniczne aranżacje piosenek Osieckiej, które wykonali orkiestra symfoniczna oraz Anna Jurksztowicz, Anita Lipnicka, Małgorzata Ostrowska, Krystyna Prońko, Magda Umer, Marek Piekarczyk i gościnnie Piotr Rogucki. Aranżacje utworów przygotował Adam Wesołowski – wybitny kompozytor, pianista, dyrygent, jednocześnie założyciel i dyrektor artystyczny Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.Drugi koncert tego dnia - nowOsiecka - odbył się wieczorem. W jego trakcie utwory Agnieszki Osieckiej we własnych aranżacjach wykonali m.in. Monika Brodka, Mela Koteluk, L.U.C, Natalia Grosik, Piotr Rogucki, Natalia Przybysz, Misia Furtak, The Dumplings, Krzysztof Zalewski i skład Czesław Śpiewa.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie organizatorowi wydarzenia, Krzysztofowi Krotowi, całej ekipie agencji koncertowej DINKS oraz wszystkim, którzy odwiedzili w niedzielę 27.11.2016 nasze stoiska w NOSPR Katowice. 
Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu w Katowicach przy ul. 3 Maja 19  po więcej doznań muzycznych i wizualnych. 
Do zobaczenia. ​

Nowa siedziba Vintage Audio Shop

Nowa siedziba Vintage Audio Shop

Czekamy na Państwa w nowo otwartej siedzibie Vintage Audio Shop od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 do godziny 19:00, oraz w każdą sobotę od godziny 10:00 do godziny 16:00.
Odwiedź nas pod adresem: Katowice ul. 3-go Maja 19.Czekamy na miłośników sprzętu vintage audio i dobrej muzyki.

Gods Favorite Drug i Vintage Audio Shop - minikoncert w klimacie vintage

Zapraszamy do zobaczenia minikoncertu zespolu 

Good's Favorite Drug 

który odbył się w siedzibie Vintage Audio Shop.


Dziękujemy zespołowi że zechcieli nas odwiedzić.

Informacje kontaktowe

Sprzęt audio jest naszą pasją

Odwiedź nas i przeżyj niezwykłą podróż w czasie do okresu "golden audio"...
 Zapraszamy zarówno miłośników jak i tych,  którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z analogowym sprzętem audio  w poszukiwaniu pełnego brzmienia i wyjątkowych emocji. 

Vintage audio shop

Łukasz   +48 607 611 300
Mirek     +48 722 117 722
Chorzów, ul. Wolności 3
Polska